Poniżej przedstawiamy listę z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi mebli robionych na zamówienie.
Fronty akrylowe czy lakierowane – czym się od siebie różnią?
Meble na wysoki połysk, zarówno do kuchni, jak i do innych pomieszczeń, cieszą się ogromną popularnością. Wśród frontów na wysoki połysk możemy wyróżnić fronty lakierowane lub fronty akrylowe. Oba rodzaje frontów produkowane są z płyty MDF. W przypadku frontów lakierowanych najpierw wycina się formatkę o określonych wymiarach z płyty, którą się następnie frezuje i szlifuje, nadając jej odpowiedni kształt, a dopiero potem przechodzi się do lakierowania na wybrany kolor. W procesie lakierowania możemy uzyskać lakier połysk lub lakier matowy. W przypadku frontów akrylowych produkcja płyty odbywa się w fabryce poprzez technologię nanoszenia barwionego na określony kolor akrylu na surową płytę MDF. Płyta trafia do wykonawcy w arkuszach, a jego zadaniem jest wycięcie określonego wymiaru i oklejenie krawędzi obrzeżem akrylowym pod kolor płyty. Podobnie, jak w przypadku płyt lakierowanych, na rynku dostępne są płyty akrylowe matowe oraz płyty akrylowe na wysoki połysk. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które fronty są lepsze, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Fronty akrylowe to dobre rozwiązanie dla tych osób, które szukają albo bardzo głębokiego matu, albo wysokiego połysku, jednocześnie akceptują mniejszą paletę dostępnych barw. Fronty lakierowane sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na dokładnym dopasowaniu koloru do palety RAL.
Jak długo czeka się na zamówione meble?
Czas oczekiwania na zamówienie jest kwestią indywidualną i zależy od wielkości zamówienia, skomplikowania pracy oraz wybranych materiałów. Zawsze przy zawarciu umowy podajemy maksymalny czas oczekiwania.
Jak powstaje projekt mebli kuchennych?
Projekt kuchni przygotowywany jest w oparciu o wstępne pomiary pobrane przez jednego z naszych pracowników z uwzględnieniem wszystkich oczekiwań i zaleceń Klienta. Na podstawie dokładnych pomiarów przygotowujemy projekt, a następnie wizualizację 3D, którą prezentujemy Klientowi do akceptacji.
Ile trwa montaż mebli kuchennych?
Czas trwania montażu mebli kuchennych uzależniony jest od wielkości kuchni oraz skomplikowania pracy. Z reguły trwa od 6 do 10 godzin i jest realizowany w trakcie jednej wizyty u klienta. Przy bardziej skomplikowanych projektach czy bardzo dużej zabudowie prace montażowe mogą się wydłużyć, o czym zawsze informujemy naszych klientów.
Czy muszę przygotować mieszkanie pod montaż nowych mebli?
Jeżeli meble są montowane w nowym mieszkaniu, gdzie nie było jeszcze nic montowane, nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania pomieszczenia. Jeżeli przykładowo nowa kuchnia ma być montowana w miejscu starych mebli kuchennych, należy usunąć stare meble oraz zadbać o zabezpieczenie podłogi, sufitu oraz ścian.
Kiedy najlepiej zamówić meble kuchenne?
Kuchnie na wymiar można zamówić na dowolnym etapie budowy domu lub przy jego remoncie. Pierwszy pomiar najlepiej wykonać przed wykonaniem instalacji budynku. Przyłącza można wtedy zrealizować według wskazówek projektanta, co gwarantuje ich odpowiednie umiejscowienie względem mebli.
Czy mogę zapłacić za meble dopiero przy ich odbiorze?
Nie oferujemy gotowych produktów, wszystkie nasze zlecenia wykonywane są na indywidualne zamówienie, dlatego zawsze wymagana jest zaliczka, którą pobieramy przy podpisaniu umowy. Reszta kwoty może zostać opłacona po dostarczeniu mebli.
Czy mogę otrzymać próbki koloru frontów?
Posiadamy wzorniki z palety RAL, dzięki czemu klient może wybrać dowolny kolor frontów.
Jakich informacji należy udzielić, aby otrzymać wycenę?
Aby przygotować wycenę, potrzebujemy szczegółowych informacji o pomieszczeniu, w którym będą montowane meble (wymiary, informacje o wnękach, oknach, kominach, skosach, informacje o odległości przyłączy, o sprzętach AGD, takich jak zlew, zmywarka, lodówka, piekarnik, okap, płyta, pralka). W celu przygotowania możliwie jak najdokładniejszego kosztorysu, zawsze wcześniej umawiamy się z klientem i sami dokonujemy szczegółowych pomiarów.
Jaki rodzaj frontów jest najbardziej wytrzymały?
Do wyboru mamy różne rodzaje frontów – lakierowane, laminowane, drewniane, foliowane, akrylowe. Najbardziej wytrzymałe są fronty lakierowane, drewniane oraz akrylowe. Lakier jest trwale nałożony na płytę, nie ma możliwości, że z biegiem czasu nam odpadnie. Trzeba jednak pamiętać, że przy uderzeniu lakier nam może odprysnąć. Fronty akrylowe zawdzięczają swoją wytrzymałość połączeniu okleiny z kilkumilimetrową warstwą twardego akrylu z płytą meblową i nietypowej fakturze okleiny z lewej strony, która przypomina skórkę pomarańcza. Wytrzymałość frontów drewnianych zależy w głównej mierze od gatunku drewna.