Firma meblowa kontakt Wrocław

Zapytaj specjalistę

ZADZWOŃ

Meble na zamówienie stały się standardem wyposażenia. Ich zaletą jest niewątpliwie fakt, że można je dopasować do preferencji każdego z klientów. Wybierając meble na wymiar, istnieje możliwość dostosowania wszystkich parametrów do indywidualnych potrzeb oraz wielkości i układu pomieszczenia. Czynniki kształtujące cenę mebli robionych na zamówienie są bardzo zróżnicowane.

Od czego zależy cena mebli na wymiar? 

Poniżej przedstawiamy najważniejsze elementy wpływające na cenę mebli na zamówienie:

Jakość mebli na zamówienie

Jednym z najistotniejszych elementów wpływających na ostateczną cenę mebli na wymiar jest jakość użytych materiałów wykończeniowych. Możliwości w tym zakresie są szerokie. Klienci mają do wyboru m.in. fronty lakierowane, laminowane, fornirowane, foliowane czy akrylowe. Korpusy z kolei mogą być wykonane z płyty MDF lub drewna. Płyta jest chętnie wybierana ze względu na dobrą cenę i satysfakcjonującą wytrzymałość. Drewno jest natomiast zdecydowanie droższym surowcem, wynika to z jego ponadprzeciętnej trwałości oraz naturalnego piękna. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się meble kuchenne wykończone na wysoki połysk. Zwykle takie rozwiązanie jest kilkaset złotych droższe od matowych czy półmatowych odpowiedników. Najdroższe są fronty fornirowane wykonane z litego drewna. 

Wykończenie mebli na wymiar 

Meble na wymiar mogą mieć również różne wykończenie. Gałki i uchwyty mogą być wykonane z plastiku, aluminium, miedzi. Im bardziej szlachetny materiał, tym cena mebli będzie wyższa. Przy wykonywaniu mebli na wymiar, zwłaszcza kuchni, konieczne jest również doliczenie blatów, które wchodzą w skład zabudowy kuchennej. Najdroższe są blaty drewniane oraz kamienne (marmurowe, granitowe). Zdecydowanie mniej zapłacimy za blaty laminowane.

Układ i kształt mebli na wymiar

Oprócz wykorzystywanych materiałów do produkcji mebli, wpływ na ich ostateczną cenę ma również układ. Skomplikowane powierzchnie wymagają zastosowania niekonwencjonalnych rozwiązań, co również odbija się na ostatecznej cenie. Jeżeli nie ma konieczności zamawiania mebli w niestandardowych rozmiarach i kształtach, koszt będzie niższy. Jeśli jednak nasze meble mają rzadko spotykany kształt, ich cena zdecydowanie wzrośnie, ponieważ trzeba włożyć w ich produkcję więcej nakładu pracy.

Mechanizmy zastosowane w meblach robionych na zamówienie

Na ostateczny koszt mebli na wymiar wpływają też zastosowane mechanizmy. Meble z zaawansowanymi mechanizmami otwierania (np. z funkcją cichego domyku drzwiczek) są nowoczesne, wygodniejsze w użyciu, ale także droższe w wykonaniu. Dodatkowo w kosztorysie uwzględnia się różne rodzaje wyposażenia szuflad (organizacja wewnętrzna, podział szuflad, koszyki, itp.).

Musimy pamiętać, że nie warto oszczędzać na użytych materiałach. Dobre jakościowo meble na wymiar posłużą nam przez wiele lat. Jeżeli natomiast zaoszczędzimy i kupimy meble wykonane z niskiej jakości materiałów, może się okazać, że te same koszty będziemy musieli ponieść ponownie po roku czy dwóch.

W celu wyceny zapraszamy do indywidualnego kontaktu. Wycena przygotowywana jest w oparciu o szczegółowe pomiary oraz projekt.

UsługaCena
Lorem Ipsum5 zł
Lorem Ipsum5 zł
Lorem Ipsum5 zł
Lorem Ipsum5 zł